Skip to content

Versace

Man Eau Fraiche Eau de Toilette 30 ml

$57.9530 ml, $1.93/ml

Lowest in-stock US price, at Perfumania DiscounterSep 29, 202630-day returnsFree shipping over $59

We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.

The verdict

Tracking since Sep 29, 2026

Buy nowTypicalWait

Day 1 of 30. The verdict appears after 30 days of daily store prices, in 29 days. We never fill in history we did not see.

The cheapest in-stock Man Eau Fraiche Eau de Toilette 100 ml in the US today is $99.95 at Perfumania, or $1.00 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Man Eau Fraiche for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Checked Sep 29, 2026

Sizes and prices

  • 30 ml 1 ozBest value$57.95at Perfumania, Sep 29, 2026$1.93/ml

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Versace's own US store.

Check any price

Is it a deal?

Saw Man Eau Fraiche somewhere else?

Type the price from any store, a sale or a discounter. We compare it with the brand's US list price, with store prices over the last 90 days once we have 30 days of them, and with the next dated sale.

Cheapest first, never by commission

Where to buy

We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.

  1. Perfumania

    30 ml · Discounter

    As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59

    $57.95$69$1.93/ml
    Shop →

    $1.05 short of Perfumania's free shipping ($59 and up).

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Man Eau Fraiche for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Price alert

Name your price for Man Eau Fraiche.

We check every tracked US retailer each day and email you once when it happens.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

House
Versace
Concentration
Eau de Toilette
Marketed as
masculine

Versace's own US store can't be read by our fetcher, so the name, concentration and sizes on this page come from Perfumania's product feed, checked against several of the retailer's listings and its product description.

Sources: retailer product feeds

1 brand-declared

Alternatives to Man Eau Fraiche

Dupes listed here are the dupe brands' own statements about what inspired them, quoted with a link to the source. EauIndex does not claim any two fragrances smell the same. Neither EauIndex nor these brands are affiliated with the original fragrance house. Brand names are used only to identify products. All alternatives

Questions and answers

What is the cheapest price for Man Eau Fraiche Eau de Toilette right now?

The cheapest in-stock Man Eau Fraiche Eau de Toilette 100 ml in the US today is $99.95 at Perfumania, or $1.00 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.

Which size of Man Eau Fraiche Eau de Toilette is the best value?

The 200 ml bottle is the best value per ml at today's lowest retailer prices: $0.66 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.

Is now a good time to buy Man Eau Fraiche Eau de Toilette?

We started tracking Man Eau Fraiche Eau de Toilette on Sep 29, 2026. The buy-or-wait verdict appears after 30 days of prices.

What is the lowest price Man Eau Fraiche Eau de Toilette has been?

The lowest in-stock price we have recorded for the 100 ml bottle is $99.95, on Sep 29, 2026. Tracking began Sep 29, 2026.

What are the dupes for Man Eau Fraiche Eau de Toilette?

Oil Perfumery describes Impression of Versace - Man Eau Fraiche as inspired by Man Eau Fraiche. These are the dupe brands' own statements; EauIndex and those brands are not affiliated with Versace.