Skip to content
EAUIndex
LALIQUELes Compositions Par.

Illustration drawn by EauIndex from the listed notes and concentration. Not a product photo.

Lalique/Eau de Parfum

Les Compositions Parfumées, Electric Purple Eau de Parfum

Les Compositions Parfumées, Electric Purple Eau de Parfum is sold in 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $250, or $2.50 per ml. Live retailer prices are being added.

List price, 100 ml

$250$2.50/ml

Lalique's own US list price. Live retailer prices appear as feeds connect.

Still gathering price history

The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.

Next saleUlta Beauty Fall Haul, until Oct 3, 2026 (on now).Is it worth waiting? →

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Les Compositions Parfumées, Electric Purple for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

No. 01

Sizes and prices

List prices
  • 100 ml 3.3 ozBest value$250brand list price$2.50/ml

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Lalique's own US store, checked Sep 27, 2026.

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Les Compositions Parfumées, Electric Purple for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Price alert

Name your price for Les Compositions Parfumées, Electric Purple.

We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

No. 02

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

House
Lalique
Concentration
Eau de Parfum

Sources: Lalique site

No. 03

Questions and answers

What is the cheapest price for Les Compositions Parfumées, Electric Purple Eau de Parfum right now?

Les Compositions Parfumées, Electric Purple Eau de Parfum is sold in 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $250, or $2.50 per ml. Live retailer prices are being added.

Is now a good time to buy Les Compositions Parfumées, Electric Purple Eau de Parfum?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.