Caramel Swirl 50 ml
Fragrance, Gourmand
$8050 ml, $1.60/ml
Clean Reserve's own US list price. Store prices appear as retailer feeds connect.
The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.
Caramel Swirl is sold in 30 ml, 50 ml and 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $118, or $1.18 per ml. Live retailer prices are being added.
Before a full bottle
Try it first.
No blind buys: smaller ways to live with Caramel Swirl for a week before you commit.
Decants
Scent Split
Decants from $3.99
1, 2, 5 and 9 ml sprays poured from full bottles; price varies by fragrance.
Decanted by Scent Split, not by the brand.
Search Scent Split →Source, checked Sep 27, 2026Samples
MicroPerfumes
Sample vials and travel sprays
0.75 ml vials, 5 and 10 ml travel sprays; vials about $3 to $11.
Rebottled by MicroPerfumes, which says it has no agreement with the brands.
Search MicroPerfumes →Source, checked Sep 27, 2026Subscription
Scentbird
8 ml a month, $17.95
A monthly subscription: one 8 ml atomizer a month ($2.24 per ml), first month $8.97. Cancel any time; check the catalog for this scent.
See the subscription →Source, checked Sep 27, 2026
Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.
Sizes and prices
Checked Sep 29, 2026- 50 ml 1.7 ozBest value$80brand list price$1.60/ml
Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Clean Reserve's own US store, checked Sep 27, 2026.
Is it a deal?
Check any priceSaw Caramel Swirl somewhere else?
Type the price from any store, a sale or a discounter. We compare it with the brand's US list price, with store prices over the last 90 days once we have 30 days of them, and with the next dated sale.
Before a full bottle
Try it first.
No blind buys: smaller ways to live with Caramel Swirl for a week before you commit.
Decants
Scent Split
Decants from $3.99
1, 2, 5 and 9 ml sprays poured from full bottles; price varies by fragrance.
Decanted by Scent Split, not by the brand.
Search Scent Split →Source, checked Sep 27, 2026Samples
MicroPerfumes
Sample vials and travel sprays
0.75 ml vials, 5 and 10 ml travel sprays; vials about $3 to $11.
Rebottled by MicroPerfumes, which says it has no agreement with the brands.
Search MicroPerfumes →Source, checked Sep 27, 2026Subscription
Scentbird
8 ml a month, $17.95
A monthly subscription: one 8 ml atomizer a month ($2.24 per ml), first month $8.97. Cancel any time; check the catalog for this scent.
See the subscription →Source, checked Sep 27, 2026
Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.
Price alert
Name your price for Caramel Swirl.
We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.
The composition
The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.
- House
- Clean Reserve
- Concentration
- Fragrance
- Family
- Gourmandfrom the name
- Marketed as
- feminine
Sources: Clean Reserve site
Questions and answers
What is the cheapest price for Caramel Swirl right now?
Caramel Swirl is sold in 30 ml, 50 ml and 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $118, or $1.18 per ml. Live retailer prices are being added.
Which size of Caramel Swirl is the best value?
The 100 ml bottle is the best value per ml at Clean Reserve's list prices: $1.18 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.
Is now a good time to buy Caramel Swirl?
We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.