Skip to content7,587 fragrances, priced per ml. Never ranked by commission
EauIndex

Clean Reserve

Caramel Swirl

Fragrance, Gourmand

$118100 ml, $1.18/ml

Clean Reserve's own US list price. Store prices appear as retailer feeds connect.

Still gathering price history

The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.

Caramel Swirl is sold in 30 ml, 50 ml and 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $118, or $1.18 per ml. Live retailer prices are being added.

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Caramel Swirl for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Sizes and prices

Checked Sep 29, 2026
  • 30 ml 1 oz$60brand list price$2.00/ml
  • 50 ml 1.7 oz$80brand list price$1.60/ml
  • 100 ml 3.4 ozBest value$118brand list price$1.18/ml
  • The 50 ml costs $20 more than the 30 ml at list price and is 20% cheaper per ml.
  • The 100 ml costs $38 more than the 50 ml at list price and is 26% cheaper per ml.

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Clean Reserve's own US store, checked Sep 27, 2026.

Is it a deal?

Check any price

Saw Caramel Swirl somewhere else?

Type the price from any store, a sale or a discounter. We compare it with the brand's US list price, with store prices over the last 90 days once we have 30 days of them, and with the next dated sale.

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Caramel Swirl for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Price alert

Name your price for Caramel Swirl.

We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

Concentration
Fragrance
Family
Gourmandfrom the name
Marketed as
feminine

Sources: Clean Reserve site

Questions and answers

What is the cheapest price for Caramel Swirl right now?

Caramel Swirl is sold in 30 ml, 50 ml and 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $118, or $1.18 per ml. Live retailer prices are being added.

Which size of Caramel Swirl is the best value?

The 100 ml bottle is the best value per ml at Clean Reserve's list prices: $1.18 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.

Is now a good time to buy Caramel Swirl?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.