My Burberry Blush Eau de Parfum 30 ml
$41.7530 ml, $1.39/ml
Lowest in-stock US price, at Perfumania DiscounterSep 29, 202630-day returnsFree shipping over $59
We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.
The verdict
Tracking since Sep 29, 2026
Buy nowTypicalWait
Day 1 of 30. The verdict appears after 30 days of daily store prices, in 29 days. We never fill in history we did not see.
The cheapest in-stock My Burberry Blush Eau de Parfum 90 ml in the US today is $133.95 at Perfumania, or $1.49 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.
Before a full bottle
Try it first.
No blind buys: smaller ways to live with My Burberry Blush for a week before you commit.
Decants
Scent Split
Decants from $3.99
1, 2, 5 and 9 ml sprays poured from full bottles; price varies by fragrance.
Decanted by Scent Split, not by the brand.
Search Scent Split →Source, checked Sep 27, 2026Samples
MicroPerfumes
Sample vials and travel sprays
0.75 ml vials, 5 and 10 ml travel sprays; vials about $3 to $11.
Rebottled by MicroPerfumes, which says it has no agreement with the brands.
Search MicroPerfumes →Source, checked Sep 27, 2026Subscription
Scentbird
8 ml a month, $17.95
A monthly subscription: one 8 ml atomizer a month ($2.24 per ml), first month $8.97. Cancel any time; check the catalog for this scent.
See the subscription →Source, checked Sep 27, 2026
Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.
Sizes and prices
- 30 ml 1 ozBest value$41.75at Perfumania, Sep 29, 2026$1.39/ml
Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Burberry's own US store.
Is it a deal?
Saw My Burberry Blush somewhere else?
Type the price from any store, a sale or a discounter. We compare it with the brand's US list price, with store prices over the last 90 days once we have 30 days of them, and with the next dated sale.
Where to buy
We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.
Perfumania
30 ml · Discounter
As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59
$41.75Shop →$70$1.39/ml
Before a full bottle
Try it first.
No blind buys: smaller ways to live with My Burberry Blush for a week before you commit.
Decants
Scent Split
Decants from $3.99
1, 2, 5 and 9 ml sprays poured from full bottles; price varies by fragrance.
Decanted by Scent Split, not by the brand.
Search Scent Split →Source, checked Sep 27, 2026Samples
MicroPerfumes
Sample vials and travel sprays
0.75 ml vials, 5 and 10 ml travel sprays; vials about $3 to $11.
Rebottled by MicroPerfumes, which says it has no agreement with the brands.
Search MicroPerfumes →Source, checked Sep 27, 2026Subscription
Scentbird
8 ml a month, $17.95
A monthly subscription: one 8 ml atomizer a month ($2.24 per ml), first month $8.97. Cancel any time; check the catalog for this scent.
See the subscription →Source, checked Sep 27, 2026
Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.
Price alert
Name your price for My Burberry Blush.
We check every tracked US retailer each day and email you once when it happens.
The composition
The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.
- House
- Burberry
- Concentration
- Eau de Parfum
- Family
- Floralfrom declared dupe links, checked against its notes
- Marketed as
- feminine
Burberry's own US store can't be read by our fetcher, so the name, concentration and sizes on this page come from Perfumania's product feed, checked against several of the retailer's listings and its product description.
Sources: retailer product feeds
Alternatives to My Burberry Blush
Oil Perfumery
Impression of Burberry - My Burberry Blush Perfume OilPrice not listed
Oil Perfumery says:
Impression of Burberry - My Burberry Blush
source
Dupes listed here are the dupe brands' own statements about what inspired them, quoted with a link to the source. EauIndex does not claim any two fragrances smell the same. Neither EauIndex nor these brands are affiliated with the original fragrance house. Brand names are used only to identify products. All alternatives
Questions and answers
What is the cheapest price for My Burberry Blush Eau de Parfum right now?
The cheapest in-stock My Burberry Blush Eau de Parfum 90 ml in the US today is $133.95 at Perfumania, or $1.49 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.
Which size of My Burberry Blush Eau de Parfum is the best value?
The 30 ml bottle is the best value per ml at today's lowest retailer prices: $1.39 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.
Is now a good time to buy My Burberry Blush Eau de Parfum?
We started tracking My Burberry Blush Eau de Parfum on Sep 29, 2026. The buy-or-wait verdict appears after 30 days of prices.
What is the lowest price My Burberry Blush Eau de Parfum has been?
The lowest in-stock price we have recorded for the 90 ml bottle is $133.95, on Sep 29, 2026. Tracking began Sep 29, 2026.
What are the dupes for My Burberry Blush Eau de Parfum?
Oil Perfumery describes Impression of Burberry - My Burberry Blush as inspired by My Burberry Blush. These are the dupe brands' own statements; EauIndex and those brands are not affiliated with Burberry.