Skip to content

Alexandria Fragrances

She Is Home 30 ml

Fragrance

$44.9930 ml, $1.50/ml

Alexandria Fragrances's own US list price. Store prices appear as retailer feeds connect.

The verdict

Tracking

Buy nowTypicalWait

The verdict appears after 30 days of daily store prices. We never fill in history we did not see.

She Is Home is sold in 30 ml, 60 ml and 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $119.99, or $1.20 per ml. Live retailer prices are being added.

Checked Sep 29, 2026

Sizes and prices

  • 30 ml 1 ozBest value$44.99brand list price$1.50/ml

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Alexandria Fragrances's own US store, checked Sep 27, 2026.

Check any price

Is it a deal?

Saw She Is Home somewhere else?

Type the price from any store, a sale or a discounter. We compare it with the brand's US list price, with store prices over the last 90 days once we have 30 days of them, and with the next dated sale.

Price alert

Name your price for She Is Home.

We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

Concentration
Fragrance

Sources: Alexandria Fragrances site

Questions and answers

What is the cheapest price for She Is Home right now?

She Is Home is sold in 30 ml, 60 ml and 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $119.99, or $1.20 per ml. Live retailer prices are being added.

Which size of She Is Home is the best value?

The 60 ml bottle is the best value per ml at Alexandria Fragrances's list prices: $1.17 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.

Is now a good time to buy She Is Home?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.