Skip to content
EAUIndex
AFNANEdict Musctique

Illustration drawn by EauIndex from the listed notes and concentration. Not a product photo.

Afnan/Eau de Parfum

Edict Musctique Eau de Parfum

Edict Musctique Eau de Parfum is sold in 80 ml. The brand's list price for 80 ml is $69.50, or $0.87 per ml. Live retailer prices are being added.

List price, 80 ml

$69.50$0.87/ml

Afnan's own US list price. Live retailer prices appear as feeds connect.

Still gathering price history

The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.

No. 01

Sizes and prices

List prices
SizeLowest todayPer ml
80 ml 2.7 ozBest valuenot yet$0.87/ml

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Afnan's own US store, checked Sep 27, 2026.

Price alert

Name your price for Edict Musctique.

We check every tracked US retailer each day and email you once when it happens.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address with a code first.

No. 02

The composition

Top The first minutes
MuskCardamomSaffron
Heart The hours after
Lily of the ValleyVanilla
Base What lasts
MintMuskOud
House
Afnan
Concentration
Eau de Parfum
Family
Muskfrom the listed notes
Marketed as
masculine

Sources: Afnan site

No. 03

Questions and answers

What is the cheapest price for Edict Musctique Eau de Parfum right now?

Edict Musctique Eau de Parfum is sold in 80 ml. The brand's list price for 80 ml is $69.50, or $0.87 per ml. Live retailer prices are being added.

Is now a good time to buy Edict Musctique Eau de Parfum?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.