Eros Eau de Toilette
$99.95100 ml, $1.00/ml
Lowest in-stock US price, at Perfumania DiscounterSep 29, 202630-day returnsFree shipping over $59
We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.
The verdict
Tracking since Sep 29, 2026
Buy nowTypicalWait
Day 1 of 30. The verdict appears after 30 days of daily store prices, in 29 days. We never fill in history we did not see.
The cheapest in-stock Eros Eau de Toilette 100 ml in the US today is $99.95 at Perfumania, or $1.00 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.
Also sold as Eros Eau de Parfum, Eros Parfum
Before a full bottle
Try it first.
No blind buys: smaller ways to live with Eros for a week before you commit.
Decants
Scent Split
Decants from $3.99
1, 2, 5 and 9 ml sprays poured from full bottles; price varies by fragrance.
Decanted by Scent Split, not by the brand.
Search Scent Split →Source, checked Sep 27, 2026Samples
MicroPerfumes
Sample vials and travel sprays
0.75 ml vials, 5 and 10 ml travel sprays; vials about $3 to $11.
Rebottled by MicroPerfumes, which says it has no agreement with the brands.
Search MicroPerfumes →Source, checked Sep 27, 2026Subscription
Scentbird
8 ml a month, $17.95
A monthly subscription: one 8 ml atomizer a month ($2.24 per ml), first month $8.97. Cancel any time; check the catalog for this scent.
See the subscription →Source, checked Sep 27, 2026
Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.
Sizes and prices
- 30 ml 1 oz$39.95at Perfumania, Sep 29, 2026$1.33/ml
- 50 ml 1.7 oz$78.95at Perfumania, Sep 29, 2026$1.58/ml
- 100 ml 3.4 oz$99.95at Perfumania, Sep 29, 2026$1.00/ml
- 200 ml 6.8 ozBest value$132.95at Perfumania, Sep 29, 2026$0.66/ml
- The 50 ml costs 19% more per ml than the 30 ml: the bigger bottle is not the better value here.
- The 100 ml costs $21 more than the 50 ml and is 37% cheaper per ml.
- The 200 ml costs $33 more than the 100 ml and is 33% cheaper per ml.
Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Versace's own US store.
Is it a deal?
Saw Eros somewhere else?
Type the price from any store, a sale or a discounter. We compare it with the brand's US list price, with store prices over the last 90 days once we have 30 days of them, and with the next dated sale.
Where to buy
We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.
Perfumania
30 ml · Discounter
As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59
$39.95Shop →$50$1.33/mlPerfumania
50 ml · Discounter
As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59
$78.95Shop →$94$1.58/mlPerfumania
100 ml · Discounter
As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59
$99.95Shop →$120$1.00/mlPerfumania
200 ml · Discounter
As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59
$132.95Shop →$160$0.66/ml
Testers, unboxed, gift sets and minis: never in the headline price
Perfumania
100 ml, Tester · Discounter
As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59
$81.95Shop →$120$0.82/ml
Before a full bottle
Try it first.
No blind buys: smaller ways to live with Eros for a week before you commit.
Decants
Scent Split
Decants from $3.99
1, 2, 5 and 9 ml sprays poured from full bottles; price varies by fragrance.
Decanted by Scent Split, not by the brand.
Search Scent Split →Source, checked Sep 27, 2026Samples
MicroPerfumes
Sample vials and travel sprays
0.75 ml vials, 5 and 10 ml travel sprays; vials about $3 to $11.
Rebottled by MicroPerfumes, which says it has no agreement with the brands.
Search MicroPerfumes →Source, checked Sep 27, 2026Subscription
Scentbird
8 ml a month, $17.95
A monthly subscription: one 8 ml atomizer a month ($2.24 per ml), first month $8.97. Cancel any time; check the catalog for this scent.
See the subscription →Source, checked Sep 27, 2026
Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.
Price alert
Name your price for Eros.
We check every tracked US retailer each day and email you once when it happens.
The composition
The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.
- House
- Versace
- Concentration
- Eau de Toilette
- Marketed as
- masculine
Versace's own US store can't be read by our fetcher, so the name, concentration and sizes on this page come from Perfumania's product feed, checked against several of the retailer's listings and its product description.
Sources: retailer product feeds
Questions and answers
What is the cheapest price for Eros Eau de Toilette right now?
The cheapest in-stock Eros Eau de Toilette 100 ml in the US today is $99.95 at Perfumania, or $1.00 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.
Which size of Eros Eau de Toilette is the best value?
The 200 ml bottle is the best value per ml at today's lowest retailer prices: $0.66 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.
Is now a good time to buy Eros Eau de Toilette?
We started tracking Eros Eau de Toilette on Sep 29, 2026. The buy-or-wait verdict appears after 30 days of prices.
What is the lowest price Eros Eau de Toilette has been?
The lowest in-stock price we have recorded for the 100 ml bottle is $99.95, on Sep 29, 2026. Tracking began Sep 29, 2026.