Skip to content
EAUIndex
SOL DE JANEIROSol Passport Birthda.

Illustration drawn by EauIndex from the listed notes and concentration. Not a product photo.

Sol de Janeiro/Body Mist

Sol Passport Birthday Body Mist

Sol Passport Birthday Body Mist is sold in 30 ml. The brand's list price for 30 ml is $12, or $0.40 per ml. Live retailer prices are being added.

List price, 30 ml

$12$0.40/ml

Sol de Janeiro's own US list price. Live retailer prices appear as feeds connect.

Still gathering price history

The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.

Next saleUlta Beauty Fall Haul, until Oct 3, 2026 (on now).Is it worth waiting? →

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Sol Passport Birthday Body Mist for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

No. 01

Sizes and prices

List prices
  • 30 ml 1 ozBest value$12brand list price$0.40/ml

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Sol de Janeiro's own US store, checked Sep 27, 2026.

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Sol Passport Birthday Body Mist for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Price alert

Name your price for Sol Passport Birthday Body Mist.

We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

No. 02

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

Concentration
Body Mist

Sources: Sol de Janeiro site

No. 03

Questions and answers

What is the cheapest price for Sol Passport Birthday Body Mist right now?

Sol Passport Birthday Body Mist is sold in 30 ml. The brand's list price for 30 ml is $12, or $0.40 per ml. Live retailer prices are being added.

Is now a good time to buy Sol Passport Birthday Body Mist?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.