Skip to content
EAUIndex
SOL DE JANEIROCheirosa 87 Rio Radi.

Illustration drawn by EauIndex from the listed notes and concentration. Not a product photo.

Sol de Janeiro/Body Mist

Cheirosa 87 Rio Radiance Body Mist

Cheirosa 87 Rio Radiance Body Mist is sold in 30 ml, 90 ml and 240 ml. The brand's list price for 90 ml is $26, or $0.29 per ml. Live retailer prices are being added.

List price, 90 ml

$26$0.29/ml

Sol de Janeiro's own US list price. Live retailer prices appear as feeds connect.

Still gathering price history

The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.

Next saleUlta Beauty Fall Haul, until Oct 3, 2026 (on now).Is it worth waiting? →

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Cheirosa 87 Rio Radiance Body Mist for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

No. 01

Sizes and prices

List prices
  • 30 ml 1 ozno price yet
  • 90 ml 3 oz$26brand list price$0.29/ml
  • 240 ml 8.1 ozBest value$39brand list price$0.16/ml
  • The 240 ml costs $13 more than the 90 ml at list price and is 44% cheaper per ml.

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Sol de Janeiro's own US store, checked Sep 27, 2026.

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Cheirosa 87 Rio Radiance Body Mist for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Price alert

Name your price for Cheirosa 87 Rio Radiance Body Mist.

We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

No. 02

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

Concentration
Body Mist

Sources: Sol de Janeiro site

No. 03

Questions and answers

What is the cheapest price for Cheirosa 87 Rio Radiance Body Mist right now?

Cheirosa 87 Rio Radiance Body Mist is sold in 30 ml, 90 ml and 240 ml. The brand's list price for 90 ml is $26, or $0.29 per ml. Live retailer prices are being added.

Which size of Cheirosa 87 Rio Radiance Body Mist is the best value?

The 240 ml bottle is the best value per ml at Sol de Janeiro's list prices: $0.16 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.

Is now a good time to buy Cheirosa 87 Rio Radiance Body Mist?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.