Cheirosa 62 Intense Perfume Mist
Body Mist
$3490 ml, $0.38/ml
Sol de Janeiro's own US list price. Store prices appear as retailer feeds connect.
The verdict
Tracking
Buy nowTypicalWait
The verdict appears after 30 days of daily store prices. We never fill in history we did not see.
Cheirosa 62 Intense Perfume Mist is sold in 90 ml. The brand's list price for 90 ml is $34, or $0.38 per ml. Live retailer prices are being added.
Before a full bottle
Try it first.
No blind buys: smaller ways to live with Cheirosa 62 Intense Perfume Mist for a week before you commit.
Decants
Scent Split
Decants from $3.99
1, 2, 5 and 9 ml sprays poured from full bottles; price varies by fragrance.
Decanted by Scent Split, not by the brand.
Search Scent Split →Source, checked Sep 27, 2026Samples
MicroPerfumes
Sample vials and travel sprays
0.75 ml vials, 5 and 10 ml travel sprays; vials about $3 to $11.
Rebottled by MicroPerfumes, which says it has no agreement with the brands.
Search MicroPerfumes →Source, checked Sep 27, 2026Subscription
Scentbird
8 ml a month, $17.95
A monthly subscription: one 8 ml atomizer a month ($2.24 per ml), first month $8.97. Cancel any time; check the catalog for this scent.
See the subscription →Source, checked Sep 27, 2026
Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.
Sizes and prices
- 90 ml 3 ozBest value$34brand list price$0.38/ml
Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Sol de Janeiro's own US store, checked Sep 27, 2026.
Is it a deal?
Saw Cheirosa 62 Intense Perfume Mist somewhere else?
Type the price from any store, a sale or a discounter. We compare it with the brand's US list price, with store prices over the last 90 days once we have 30 days of them, and with the next dated sale.
Before a full bottle
Try it first.
No blind buys: smaller ways to live with Cheirosa 62 Intense Perfume Mist for a week before you commit.
Decants
Scent Split
Decants from $3.99
1, 2, 5 and 9 ml sprays poured from full bottles; price varies by fragrance.
Decanted by Scent Split, not by the brand.
Search Scent Split →Source, checked Sep 27, 2026Samples
MicroPerfumes
Sample vials and travel sprays
0.75 ml vials, 5 and 10 ml travel sprays; vials about $3 to $11.
Rebottled by MicroPerfumes, which says it has no agreement with the brands.
Search MicroPerfumes →Source, checked Sep 27, 2026Subscription
Scentbird
8 ml a month, $17.95
A monthly subscription: one 8 ml atomizer a month ($2.24 per ml), first month $8.97. Cancel any time; check the catalog for this scent.
See the subscription →Source, checked Sep 27, 2026
Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.
Price alert
Name your price for Cheirosa 62 Intense Perfume Mist.
We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.
The composition
- Top The first minutes
- PistachioAlmond
- Heart The hours after
- HeliotropeJasmine PetalsRoasted Macadamia
- House
- Sol de Janeiro
- Concentration
- Body Mist
Sources: Sol de Janeiro site
Questions and answers
What is the cheapest price for Cheirosa 62 Intense Perfume Mist right now?
Cheirosa 62 Intense Perfume Mist is sold in 90 ml. The brand's list price for 90 ml is $34, or $0.38 per ml. Live retailer prices are being added.
Is now a good time to buy Cheirosa 62 Intense Perfume Mist?
We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.