Skip to content

Rabanne

Phantom Eau de Toilette

$102.95100 ml, $1.03/ml

Lowest in-stock US price, at Perfumania DiscounterSep 29, 202630-day returnsFree shipping over $59

We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.

The verdict

Tracking since Sep 29, 2026

Buy nowTypicalWait

Day 1 of 30. The verdict appears after 30 days of daily store prices, in 29 days. We never fill in history we did not see.

The cheapest in-stock Phantom Eau de Toilette 100 ml in the US today is $102.95 at Perfumania, or $1.03 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.

Also sold as Phantom Parfum

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Phantom for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Checked Sep 29, 2026

Sizes and prices

  • 50 ml 1.7 oz$79.95at Perfumania, Sep 29, 2026$1.60/ml
  • 100 ml 3.4 oz$102.95at Perfumania, Sep 29, 2026$1.03/ml
  • 150 ml 5 ozBest value$126.95at Perfumania, Sep 29, 2026$0.85/ml
  • The 100 ml costs $23 more than the 50 ml and is 36% cheaper per ml.
  • The 150 ml costs $24 more than the 100 ml and is 18% cheaper per ml.

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Rabanne's own US store.

Check any price

Is it a deal?

Saw Phantom somewhere else?

Type the price from any store, a sale or a discounter. We compare it with the brand's US list price, with store prices over the last 90 days once we have 30 days of them, and with the next dated sale.

Cheapest first, never by commission

Where to buy

We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.

  1. Perfumania

    50 ml · Discounter

    As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59

    $79.95$96$1.60/ml
    Shop →
  2. Perfumania

    100 ml · Discounter

    As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59

    $102.95$123$1.03/ml
    Shop →
  3. Perfumania

    150 ml · Discounter

    As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59

    $126.95$153$0.85/ml
    Shop →

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Phantom for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Price alert

Name your price for Phantom.

We check every tracked US retailer each day and email you once when it happens.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

House
Rabanne
Concentration
Eau de Toilette
Marketed as
masculine

Rabanne's own US store can't be read by our fetcher, so the name, concentration and sizes on this page come from Perfumania's product feed, checked against several of the retailer's listings and its product description.

Sources: retailer product feeds

Questions and answers

What is the cheapest price for Phantom Eau de Toilette right now?

The cheapest in-stock Phantom Eau de Toilette 100 ml in the US today is $102.95 at Perfumania, or $1.03 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.

Which size of Phantom Eau de Toilette is the best value?

The 150 ml bottle is the best value per ml at today's lowest retailer prices: $0.85 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.

Is now a good time to buy Phantom Eau de Toilette?

We started tracking Phantom Eau de Toilette on Sep 29, 2026. The buy-or-wait verdict appears after 30 days of prices.

What is the lowest price Phantom Eau de Toilette has been?

The lowest in-stock price we have recorded for the 100 ml bottle is $102.95, on Sep 29, 2026. Tracking began Sep 29, 2026.