Skip to content
EAUIndex

Illustration drawn by EauIndex from the listed notes and concentration. Not a product photo.

Oakcha/Perfume Oil

Sweet Addict Perfume Oil

Sweet Addict Perfume Oil is sold in 20 ml. The brand's list price for 20 ml is $32.95, or $1.65 per ml. Live retailer prices are being added.

List price, 20 ml

$32.95$1.65/ml

Oakcha's own US list price. Live retailer prices appear as feeds connect.

Still gathering price history

The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.

Next saleUlta Beauty Fall Haul, until Oct 3, 2026 (on now).Is it worth waiting? →

No. 01

Sizes and prices

List prices
  • 20 ml 0.68 ozBest value$32.95brand list price$1.65/ml

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Oakcha's own US store, checked Sep 27, 2026.

Price alert

Name your price for Sweet Addict Perfume Oil.

We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

No. 02

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

House
Oakcha
Concentration
Perfume Oil
Marketed as
feminine

Sources: Oakcha site

No. 03

What the brand says inspired it

Dupes listed here are the dupe brands' own statements about what inspired them, quoted with a link to the source. EauIndex does not claim any two fragrances smell the same. Neither EauIndex nor these brands are affiliated with the original fragrance house. Brand names are used only to identify products.

No. 04

Questions and answers

What is the cheapest price for Sweet Addict Perfume Oil right now?

Sweet Addict Perfume Oil is sold in 20 ml. The brand's list price for 20 ml is $32.95, or $1.65 per ml. Live retailer prices are being added.

Is now a good time to buy Sweet Addict Perfume Oil?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.