Skip to content
EAUIndex
OAKCHASweet Addict

Illustration drawn by EauIndex from the listed notes and concentration. Not a product photo.

Oakcha/Fragrance

Sweet Addict

Sweet Addict is sold in 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $75.95, or $0.76 per ml. Live retailer prices are being added.

Also sold as Sweet Addict Extrait de Parfum

List price, 100 ml

$75.95$0.76/ml

Oakcha's own US list price. Live retailer prices appear as feeds connect.

Still gathering price history

The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.

No. 01

Sizes and prices

List prices
SizeLowest todayPer ml
100 ml 3.4 ozBest valuenot yet$0.76/ml

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Oakcha's own US store, checked Sep 27, 2026.

Price alert

Name your price for Sweet Addict.

We check every tracked US retailer each day and email you once when it happens.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address with a code first.

No. 02

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

House
Oakcha
Concentration
Fragrance
Marketed as
feminine

Sources: Oakcha site

No. 03

What the brand says inspired it

Dupes listed here are the dupe brands' own statements about what inspired them, quoted with a link to the source. EauIndex does not claim any two fragrances smell the same. Neither EauIndex nor these brands are affiliated with the original fragrance house. Brand names are used only to identify products.

No. 04

Questions and answers

What is the cheapest price for Sweet Addict right now?

Sweet Addict is sold in 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $75.95, or $0.76 per ml. Live retailer prices are being added.

Is now a good time to buy Sweet Addict?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.