Skip to content
EAUIndex
OAKCHAChoco Break

Illustration drawn by EauIndex from the listed notes and concentration. Not a product photo.

Oakcha/Extrait de Parfum

Choco Break Extrait de Parfum

Choco Break Extrait de Parfum is sold in 50 ml. The brand's list price for 50 ml is $32.95, or $0.66 per ml. Live retailer prices are being added.

List price, 50 ml

$32.95$0.66/ml

Oakcha's own US list price. Live retailer prices appear as feeds connect.

Still gathering price history

The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.

No. 01

Sizes and prices

List prices
SizeLowest todayPer ml
50 ml 1.7 ozBest valuenot yet$0.66/ml

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Oakcha's own US store, checked Sep 27, 2026.

Price alert

Name your price for Choco Break.

We check every tracked US retailer each day and email you once when it happens.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address with a code first.

No. 02

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

House
Oakcha
Concentration
Extrait de Parfum
Marketed as
unisex

Sources: Oakcha site

No. 03

Questions and answers

What is the cheapest price for Choco Break Extrait de Parfum right now?

Choco Break Extrait de Parfum is sold in 50 ml. The brand's list price for 50 ml is $32.95, or $0.66 per ml. Live retailer prices are being added.

Is now a good time to buy Choco Break Extrait de Parfum?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.