Skip to content

Mugler

Angel Elixir Eau de Parfum

$124.9550 ml, $2.50/ml

Lowest in-stock US price, at Perfumania DiscounterSep 29, 202630-day returnsFree shipping over $59

We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.

The verdict

Tracking since Sep 29, 2026

Buy nowTypicalWait

Day 1 of 30. The verdict appears after 30 days of daily store prices, in 29 days. We never fill in history we did not see.

The cheapest in-stock Angel Elixir Eau de Parfum 50 ml in the US today is $124.95 at Perfumania, or $2.50 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Angel Elixir for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Checked Sep 29, 2026

Sizes and prices

  • 50 ml 1.7 ozBest value$124.95at Perfumania, Sep 29, 2026$2.50/ml

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Mugler's own US store.

Check any price

Is it a deal?

Saw Angel Elixir somewhere else?

Type the price from any store, a sale or a discounter. We compare it with the brand's US list price, with store prices over the last 90 days once we have 30 days of them, and with the next dated sale.

Cheapest first, never by commission

Where to buy

We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.

  1. Perfumania

    50 ml · Discounter

    As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59

    $124.95$150$2.50/ml
    Shop →

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Angel Elixir for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Price alert

Name your price for Angel Elixir.

We check every tracked US retailer each day and email you once when it happens.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

House
Mugler
Concentration
Eau de Parfum
Marketed as
feminine

Mugler's own US store can't be read by our fetcher, so the name, concentration and sizes on this page come from Perfumania's product feed, checked against its Wikidata entry.

Sources: retailer product feeds

2 brand-declared

Alternatives to Angel Elixir

Dupes listed here are the dupe brands' own statements about what inspired them, quoted with a link to the source. EauIndex does not claim any two fragrances smell the same. Neither EauIndex nor these brands are affiliated with the original fragrance house. Brand names are used only to identify products. All alternatives

Questions and answers

What is the cheapest price for Angel Elixir Eau de Parfum right now?

The cheapest in-stock Angel Elixir Eau de Parfum 50 ml in the US today is $124.95 at Perfumania, or $2.50 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.

Is now a good time to buy Angel Elixir Eau de Parfum?

We started tracking Angel Elixir Eau de Parfum on Sep 29, 2026. The buy-or-wait verdict appears after 30 days of prices.

What is the lowest price Angel Elixir Eau de Parfum has been?

The lowest in-stock price we have recorded for the 50 ml bottle is $124.95, on Sep 29, 2026. Tracking began Sep 29, 2026.

What are the dupes for Angel Elixir Eau de Parfum?

Dua Fragrances describes Fairy Potion as inspired by Angel Elixir ($0.97 per ml); Oil Perfumery describes Impression of Thierry Mugler - Angel Elixir as inspired by Angel Elixir. These are the dupe brands' own statements; EauIndex and those brands are not affiliated with Mugler.