Moschino Gold Fresh Couture Eau de Parfum
$91.20100 ml, $0.91/ml
Lowest in-stock US price, at Perfumania DiscounterSep 29, 202630-day returnsFree shipping over $59
We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.
The verdict
Tracking since Sep 29, 2026
Buy nowTypicalWait
Day 1 of 30. The verdict appears after 30 days of daily store prices, in 29 days. We never fill in history we did not see.
The cheapest in-stock Moschino Gold Fresh Couture Eau de Parfum 100 ml in the US today is $91.20 at Perfumania, or $0.91 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.
Before a full bottle
Try it first.
No blind buys: smaller ways to live with Moschino Gold Fresh Couture for a week before you commit.
Decants
Scent Split
Decants from $3.99
1, 2, 5 and 9 ml sprays poured from full bottles; price varies by fragrance.
Decanted by Scent Split, not by the brand.
Search Scent Split →Source, checked Sep 27, 2026Samples
MicroPerfumes
Sample vials and travel sprays
0.75 ml vials, 5 and 10 ml travel sprays; vials about $3 to $11.
Rebottled by MicroPerfumes, which says it has no agreement with the brands.
Search MicroPerfumes →Source, checked Sep 27, 2026Subscription
Scentbird
8 ml a month, $17.95
A monthly subscription: one 8 ml atomizer a month ($2.24 per ml), first month $8.97. Cancel any time; check the catalog for this scent.
See the subscription →Source, checked Sep 27, 2026
Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.
Sizes and prices
- 50 ml 1.7 ozBest value$43.60at Perfumania, Sep 29, 2026$0.87/ml
- 100 ml 3.4 oz$91.20at Perfumania, Sep 29, 2026$0.91/ml
- The 100 ml costs 5% more per ml than the 50 ml: the bigger bottle is not the better value here.
Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Moschino's own US store.
Is it a deal?
Saw Moschino Gold Fresh Couture somewhere else?
Type the price from any store, a sale or a discounter. We compare it with the brand's US list price, with store prices over the last 90 days once we have 30 days of them, and with the next dated sale.
Where to buy
We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.
Before a full bottle
Try it first.
No blind buys: smaller ways to live with Moschino Gold Fresh Couture for a week before you commit.
Decants
Scent Split
Decants from $3.99
1, 2, 5 and 9 ml sprays poured from full bottles; price varies by fragrance.
Decanted by Scent Split, not by the brand.
Search Scent Split →Source, checked Sep 27, 2026Samples
MicroPerfumes
Sample vials and travel sprays
0.75 ml vials, 5 and 10 ml travel sprays; vials about $3 to $11.
Rebottled by MicroPerfumes, which says it has no agreement with the brands.
Search MicroPerfumes →Source, checked Sep 27, 2026Subscription
Scentbird
8 ml a month, $17.95
A monthly subscription: one 8 ml atomizer a month ($2.24 per ml), first month $8.97. Cancel any time; check the catalog for this scent.
See the subscription →Source, checked Sep 27, 2026
Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.
Price alert
Name your price for Moschino Gold Fresh Couture.
We check every tracked US retailer each day and email you once when it happens.
The composition
The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.
- House
- Moschino
- Concentration
- Eau de Parfum
- Family
- Floralfrom the retailer's product description
- Marketed as
- feminine
Moschino's own US store can't be read by our fetcher, so the name, concentration and sizes on this page come from Perfumania's product feed. No second source has confirmed it yet, so search engines are asked not to index this page.
Sources: retailer product feeds
Questions and answers
What is the cheapest price for Moschino Gold Fresh Couture Eau de Parfum right now?
The cheapest in-stock Moschino Gold Fresh Couture Eau de Parfum 100 ml in the US today is $91.20 at Perfumania, or $0.91 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.
Which size of Moschino Gold Fresh Couture Eau de Parfum is the best value?
The 50 ml bottle is the best value per ml at today's lowest retailer prices: $0.87 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.
Is now a good time to buy Moschino Gold Fresh Couture Eau de Parfum?
We started tracking Moschino Gold Fresh Couture Eau de Parfum on Sep 29, 2026. The buy-or-wait verdict appears after 30 days of prices.
What is the lowest price Moschino Gold Fresh Couture Eau de Parfum has been?
The lowest in-stock price we have recorded for the 100 ml bottle is $91.20, on Sep 29, 2026. Tracking began Sep 29, 2026.