Skip to content
EAUIndex
MAISON PERRIS MONTE.Tiaré de Tahiti

Illustration drawn by EauIndex from the listed notes and concentration. Not a product photo.

Maison Perris Monte Carlo/Eau de Parfum

Tiaré de Tahiti Eau de Parfum

Tiaré de Tahiti Eau de Parfum is sold in 50 ml and 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $210, or $2.10 per ml. Live retailer prices are being added.

List price, 100 ml

$210$2.10/ml

Maison Perris Monte Carlo's own US list price. Live retailer prices appear as feeds connect.

Still gathering price history

The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.

Next saleUlta Beauty Fall Haul, until Oct 3, 2026 (on now).Is it worth waiting? →

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Tiaré de Tahiti for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

No. 01

Sizes and prices

List prices
  • 50 ml 1.7 oz$140brand list price$2.80/ml
  • 100 ml 3.4 ozBest value$210brand list price$2.10/ml
  • The 100 ml costs $70 more than the 50 ml at list price and is 25% cheaper per ml.

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Maison Perris Monte Carlo's own US store, checked Sep 27, 2026.

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Tiaré de Tahiti for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Price alert

Name your price for Tiaré de Tahiti.

We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

No. 02

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

Concentration
Eau de Parfum

Sources: Maison Perris Monte Carlo site

No. 03

Questions and answers

What is the cheapest price for Tiaré de Tahiti Eau de Parfum right now?

Tiaré de Tahiti Eau de Parfum is sold in 50 ml and 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $210, or $2.10 per ml. Live retailer prices are being added.

Which size of Tiaré de Tahiti Eau de Parfum is the best value?

The 100 ml bottle is the best value per ml at Maison Perris Monte Carlo's list prices: $2.10 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.

Is now a good time to buy Tiaré de Tahiti Eau de Parfum?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.