Skip to content
EAUIndex
JUICY COUTUREViva La Juicy Rosé

Illustration drawn by EauIndex from the listed notes and concentration. Not a product photo.

Juicy Couture/Eau de Parfum

Viva La Juicy Rosé Eau de Parfum

Viva La Juicy Rosé Eau de Parfum is sold in 50 ml. The brand's list price for 50 ml is $93, or $1.86 per ml. Live retailer prices are being added.

List price, 50 ml

$93$1.86/ml

Juicy Couture's own US list price. Live retailer prices appear as feeds connect.

Still gathering price history

The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.

Next saleUlta Beauty Fall Haul, until Oct 3, 2026 (on now).Is it worth waiting? →

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Viva La Juicy Rosé for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

No. 01

Sizes and prices

List prices
  • 50 ml 1.7 ozBest value$93brand list price$1.86/ml

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Juicy Couture's own US store, checked Sep 27, 2026.

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Viva La Juicy Rosé for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Price alert

Name your price for Viva La Juicy Rosé.

We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

No. 02

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

Concentration
Eau de Parfum

Sources: Juicy Couture site

No. 03

Questions and answers

What is the cheapest price for Viva La Juicy Rosé Eau de Parfum right now?

Viva La Juicy Rosé Eau de Parfum is sold in 50 ml. The brand's list price for 50 ml is $93, or $1.86 per ml. Live retailer prices are being added.

Is now a good time to buy Viva La Juicy Rosé Eau de Parfum?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.