Poison Girl Eau de Parfum
$174.95100 ml, $1.75/ml
Lowest in-stock US price, at Perfumania DiscounterSep 29, 202630-day returnsFree shipping over $59
We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.
The verdict
Tracking since Sep 29, 2026
Buy nowTypicalWait
Day 1 of 30. The verdict appears after 30 days of daily store prices, in 29 days. We never fill in history we did not see.
The cheapest in-stock Poison Girl Eau de Parfum 100 ml in the US today is $174.95 at Perfumania, or $1.75 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.
Before a full bottle
Try it first.
No blind buys: smaller ways to live with Poison Girl for a week before you commit.
Decants
Scent Split
Decants from $3.99
1, 2, 5 and 9 ml sprays poured from full bottles; price varies by fragrance.
Decanted by Scent Split, not by the brand.
Search Scent Split →Source, checked Sep 27, 2026Samples
MicroPerfumes
Sample vials and travel sprays
0.75 ml vials, 5 and 10 ml travel sprays; vials about $3 to $11.
Rebottled by MicroPerfumes, which says it has no agreement with the brands.
Search MicroPerfumes →Source, checked Sep 27, 2026Subscription
Scentbird
8 ml a month, $17.95
A monthly subscription: one 8 ml atomizer a month ($2.24 per ml), first month $8.97. Cancel any time; check the catalog for this scent.
See the subscription →Source, checked Sep 27, 2026
Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.
Sizes and prices
- 30 ml 1 oz$68.95at Perfumania, Sep 29, 2026$2.30/ml
- 50 ml 1.7 oz$96.95at Perfumania, Sep 29, 2026$1.94/ml
- 100 ml 3.4 ozBest value$174.95at Perfumania, Sep 29, 2026$1.75/ml
- The 50 ml costs $28 more than the 30 ml and is 16% cheaper per ml.
- The 100 ml costs $78 more than the 50 ml and is 10% cheaper per ml.
Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Dior's own US store.
Is it a deal?
Saw Poison Girl somewhere else?
Type the price from any store, a sale or a discounter. We compare it with the brand's US list price, with store prices over the last 90 days once we have 30 days of them, and with the next dated sale.
Where to buy
We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.
Perfumania
30 ml · Discounter
As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59
$68.95Shop →$74$2.30/mlPerfumania
50 ml · Discounter
As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59
$96.95Shop →$100$1.94/mlPerfumania
100 ml · Discounter
As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59
$174.95Shop →$180$1.75/ml
Before a full bottle
Try it first.
No blind buys: smaller ways to live with Poison Girl for a week before you commit.
Decants
Scent Split
Decants from $3.99
1, 2, 5 and 9 ml sprays poured from full bottles; price varies by fragrance.
Decanted by Scent Split, not by the brand.
Search Scent Split →Source, checked Sep 27, 2026Samples
MicroPerfumes
Sample vials and travel sprays
0.75 ml vials, 5 and 10 ml travel sprays; vials about $3 to $11.
Rebottled by MicroPerfumes, which says it has no agreement with the brands.
Search MicroPerfumes →Source, checked Sep 27, 2026Subscription
Scentbird
8 ml a month, $17.95
A monthly subscription: one 8 ml atomizer a month ($2.24 per ml), first month $8.97. Cancel any time; check the catalog for this scent.
See the subscription →Source, checked Sep 27, 2026
Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.
Price alert
Name your price for Poison Girl.
We check every tracked US retailer each day and email you once when it happens.
The composition
The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.
- House
- Dior
- Concentration
- Eau de Parfum
- Marketed as
- feminine
Dior's own US store can't be read by our fetcher, so the name, concentration and sizes on this page come from Perfumania's product feed, checked against its Wikidata entry.
Sources: retailer product feeds
Alternatives to Poison Girl
Oil Perfumery
Impression of Christian Dior - Poison Girl Perfume OilPrice not listed
Oil Perfumery says:
Impression of Christian Dior - Poison Girl
source
Dupes listed here are the dupe brands' own statements about what inspired them, quoted with a link to the source. EauIndex does not claim any two fragrances smell the same. Neither EauIndex nor these brands are affiliated with the original fragrance house. Brand names are used only to identify products. All alternatives
Questions and answers
What is the cheapest price for Poison Girl Eau de Parfum right now?
The cheapest in-stock Poison Girl Eau de Parfum 100 ml in the US today is $174.95 at Perfumania, or $1.75 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.
Which size of Poison Girl Eau de Parfum is the best value?
The 100 ml bottle is the best value per ml at today's lowest retailer prices: $1.75 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.
Is now a good time to buy Poison Girl Eau de Parfum?
We started tracking Poison Girl Eau de Parfum on Sep 29, 2026. The buy-or-wait verdict appears after 30 days of prices.
What is the lowest price Poison Girl Eau de Parfum has been?
The lowest in-stock price we have recorded for the 100 ml bottle is $174.95, on Sep 29, 2026. Tracking began Sep 29, 2026.
What are the dupes for Poison Girl Eau de Parfum?
Oil Perfumery describes Impression of Christian Dior - Poison Girl as inspired by Poison Girl. These are the dupe brands' own statements; EauIndex and those brands are not affiliated with Dior.