Skip to content

Coach

Dreams Sunset Eau de Parfum

$91.9590 ml, $1.02/ml

Lowest in-stock US price, at Perfumania DiscounterSep 29, 202630-day returnsFree shipping over $59

We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.

The verdict

Tracking since Sep 29, 2026

Buy nowTypicalWait

Day 1 of 30. The verdict appears after 30 days of daily store prices, in 29 days. We never fill in history we did not see.

The cheapest in-stock Dreams Sunset Eau de Parfum 90 ml in the US today is $91.95 at Perfumania, or $1.02 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Dreams Sunset for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Checked Sep 29, 2026

Sizes and prices

  • 60 ml 2 oz$72.95at Perfumania, Sep 29, 2026$1.22/ml
  • 90 ml 3 oz$91.95at Perfumania, Sep 29, 2026$1.02/ml
  • 150 ml 5 ozBest value$114.95at Perfumania, Sep 29, 2026$0.77/ml
  • The 90 ml costs $19 more than the 60 ml and is 16% cheaper per ml.
  • The 150 ml costs $23 more than the 90 ml and is 25% cheaper per ml.

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Coach's own US store.

Check any price

Is it a deal?

Saw Dreams Sunset somewhere else?

Type the price from any store, a sale or a discounter. We compare it with the brand's US list price, with store prices over the last 90 days once we have 30 days of them, and with the next dated sale.

Cheapest first, never by commission

Where to buy

We may earn a commission when you buy through links on this page. It never changes the order of prices.

  1. Perfumania

    60 ml · Discounter

    As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59

    $72.95$98$1.22/ml
    Shop →
  2. Perfumania

    90 ml · Discounter

    As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59

    $91.95$124$1.02/ml
    Shop →
  3. Perfumania

    150 ml · Discounter

    As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59

    $114.95$155$0.77/ml
    Shop →

Testers, unboxed, gift sets and minis: never in the headline price

  1. Perfumania

    90 ml, Tester · Discounter

    As of Sep 29, 2026 · 30-day returns · Free shipping over $59

    $77.95$120$0.87/ml
    Shop →

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Dreams Sunset for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Price alert

Name your price for Dreams Sunset.

We check every tracked US retailer each day and email you once when it happens.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

House
Coach
Concentration
Eau de Parfum
Marketed as
feminine

Coach's own US store can't be read by our fetcher, so the name, concentration and sizes on this page come from Perfumania's product feed, checked against several of the retailer's listings and its product description.

Sources: retailer product feeds

1 brand-declared

Alternatives to Dreams Sunset

Dupes listed here are the dupe brands' own statements about what inspired them, quoted with a link to the source. EauIndex does not claim any two fragrances smell the same. Neither EauIndex nor these brands are affiliated with the original fragrance house. Brand names are used only to identify products. All alternatives

Questions and answers

What is the cheapest price for Dreams Sunset Eau de Parfum right now?

The cheapest in-stock Dreams Sunset Eau de Parfum 90 ml in the US today is $91.95 at Perfumania, or $1.02 per ml. Tracking since Sep 29, 2026. Prices checked Sep 29, 2026.

Which size of Dreams Sunset Eau de Parfum is the best value?

The 150 ml bottle is the best value per ml at today's lowest retailer prices: $0.77 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.

Is now a good time to buy Dreams Sunset Eau de Parfum?

We started tracking Dreams Sunset Eau de Parfum on Sep 29, 2026. The buy-or-wait verdict appears after 30 days of prices.

What is the lowest price Dreams Sunset Eau de Parfum has been?

The lowest in-stock price we have recorded for the 90 ml bottle is $91.95, on Sep 29, 2026. Tracking began Sep 29, 2026.

What are the dupes for Dreams Sunset Eau de Parfum?

Dua Fragrances describes Sunset Reverie as inspired by Dreams Sunset ($0.97 per ml). These are the dupe brands' own statements; EauIndex and those brands are not affiliated with Coach.