Skip to content
EAUIndex
CLEAN RESERVESun-Kissed Papaya

Illustration drawn by EauIndex from the listed notes and concentration. Not a product photo.

Clean Reserve/Fragrance

Sun-Kissed Papaya

Sun-Kissed Papaya is sold in 30 ml, 50 ml and 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $118, or $1.18 per ml. Live retailer prices are being added.

List price, 100 ml

$118$1.18/ml

Clean Reserve's own US list price. Live retailer prices appear as feeds connect.

Still gathering price history

The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.

Next saleUlta Beauty Fall Haul, until Oct 3, 2026 (on now).Is it worth waiting? →

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Sun-Kissed Papaya for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

No. 01

Sizes and prices

List prices
  • 30 ml 1 oz$60brand list price$2.00/ml
  • 50 ml 1.7 oz$80brand list price$1.60/ml
  • 100 ml 3.4 ozBest value$118brand list price$1.18/ml
  • The 50 ml costs $20 more than the 30 ml at list price and is 20% cheaper per ml.
  • The 100 ml costs $38 more than the 50 ml at list price and is 26% cheaper per ml.

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Clean Reserve's own US store, checked Sep 27, 2026.

Before a full bottle

Try it first.

No blind buys: smaller ways to live with Sun-Kissed Papaya for a week before you commit.

Decants and samples are poured or rebottled by these shops, not by the brand. Prices and stock vary by scent; check before you buy.

Price alert

Name your price for Sun-Kissed Papaya.

We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

No. 02

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

Concentration
Fragrance
Marketed as
feminine

Sources: Clean Reserve site

No. 03

Questions and answers

What is the cheapest price for Sun-Kissed Papaya right now?

Sun-Kissed Papaya is sold in 30 ml, 50 ml and 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $118, or $1.18 per ml. Live retailer prices are being added.

Which size of Sun-Kissed Papaya is the best value?

The 100 ml bottle is the best value per ml at Clean Reserve's list prices: $1.18 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.

Is now a good time to buy Sun-Kissed Papaya?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.