Skip to content
EAUIndex
ALEXANDRIA FRAGRANC.The Believers

Illustration drawn by EauIndex from the listed notes and concentration. Not a product photo.

Alexandria Fragrances/Extrait de Parfum

The Believers Extrait de Parfum

The Believers Extrait de Parfum is sold in 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $89.99, or $0.90 per ml. Live retailer prices are being added.

List price, 100 ml

$89.99$0.90/ml

Alexandria Fragrances's own US list price. Live retailer prices appear as feeds connect.

Still gathering price history

The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.

Next saleUlta Beauty Fall Haul, until Oct 3, 2026 (on now).Is it worth waiting? →

No. 01

Sizes and prices

List prices
  • 100 ml 3.4 ozBest value$89.99brand list price$0.90/ml

Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Alexandria Fragrances's own US store, checked Sep 27, 2026.

Price alert

Name your price for The Believers.

We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.

Tell me when

One email when it happens, then the alert ends. We confirm your address before anything is sent.

No. 02

The composition

The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.

Concentration
Extrait de Parfum

Sources: Alexandria Fragrances site

No. 03

Questions and answers

What is the cheapest price for The Believers Extrait de Parfum right now?

The Believers Extrait de Parfum is sold in 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $89.99, or $0.90 per ml. Live retailer prices are being added.

Is now a good time to buy The Believers Extrait de Parfum?

We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.