Illustration drawn by EauIndex from the listed notes and concentration. Not a product photo.
Alexandria Fragrances/Fragrance
Brasilia 13zz01
Brasilia 13zz01 is sold in 30 ml, 55 ml, 60 ml and 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $119.99, or $1.20 per ml. Live retailer prices are being added.
List price, 100 ml
Alexandria Fragrances's own US list price. Live retailer prices appear as feeds connect.
The buy-or-wait verdict appears after 30 days of daily retailer prices. We never fill in history we did not see.
Next saleUlta Beauty Fall Haul, until Oct 3, 2026 (on now).Is it worth waiting? →
No. 01
Sizes and prices
- 30 ml 1 oz$49.99brand list price$1.67/ml
- 55 ml 1.9 oz$67.99brand list price$1.24/ml
- 60 ml 2 oz$72.99brand list price$1.22/ml
- 100 ml 3.4 ozBest value$119.99brand list price$1.20/ml
- The 55 ml costs $18 more than the 30 ml at list price and is 26% cheaper per ml.
Price per ml uses the size printed on the box. Testers, unboxed bottles and gift sets never set the headline price. List prices come from Alexandria Fragrances's own US store, checked Sep 27, 2026.
Price alert
Name your price for Brasilia 13zz01.
We email you once when a US store lists it at or below your price. Store prices start as retailer feeds connect.
No. 02
The composition
The brand does not list notes for this fragrance on its own site, so we don't either.
- Concentration
- Fragrance
Sources: Alexandria Fragrances site
No. 03
Questions and answers
What is the cheapest price for Brasilia 13zz01 right now?
Brasilia 13zz01 is sold in 30 ml, 55 ml, 60 ml and 100 ml. The brand's list price for 100 ml is $119.99, or $1.20 per ml. Live retailer prices are being added.
Which size of Brasilia 13zz01 is the best value?
The 100 ml bottle is the best value per ml at Alexandria Fragrances's list prices: $1.20 per ml. Price per ml uses the size printed on the box.
Is now a good time to buy Brasilia 13zz01?
We give a buy-or-wait verdict after 30 days of daily retailer prices. Price tracking for this fragrance starts when retailer feeds are connected.